Zjarret në Fier/ PD: Drejtësia duhet të veprojë, mafia e inceneratorëve po dëmton shëndetin e qytetarëve

Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj, me anë të një video të shpërndarë në rrjetet sociale, komentoi zjarret masive në Fier.

Alibeaj thekson se mafia e inceneratorëve po dëmton rëndë shëndetin e qytetarëve dhe se drejtësia duhet të veprojë.

Postimi i deputetit të PD-së Enkelejd Alibeaj:

Ndërsa mafia e inceneratorëve shkrumbon vetëm paratë e taksave të shqiptarëve, plehrat digjen në qiell të hapur duke dëmtuar rëndë shëndetin e qytetarëve të Fierit!

LEXO EDHE  Aksidenti në Tapizë-Thumanë, i riu sillet me urgjencë në Tiranë! Emri

Kjo katastrofë mjedisore ka emra dhe mbiemra, Partia Demokratike i ka denoncuar ata në SPAK, gënjeshtrat e tyre për të mbuluar korrupsionin miliona eurosh janë publike.

Është koha që drejtësia të veprojë, sepse çdo vonesë është është një dëm katastrofik për shëndetin e qytetarëve, për ambjentin dhe për ekonominë!