Lori Hoxha zbulon fobinë e saj më të madhe që nuk e tejkalon dot

Trashëgimtarja e “Top Media”, blogerja Lori Hoxha, ishte e ftuar së fundmi në Prive. Ndër të tjera Lori foli edhe për frikërat në jetën e saj.

“Mundohem që të tejkaloj të gjitha frikërat e mia”, shprehet ajo duke vazhduar, “por ajo që më bezdis akoma është klaustrofobia”.

Klaustrofobia është një fobi e situatës e shkaktuar nga një frikë iracionale dhe intensive e hapësirave të ngushta ose të mbushura me njerëz. Kjo është një nga fobitë më të zakonshme. Nëse përjetoni klaustrofobi, mund të ndiheni sikur keni një sulm paniku, edhe pse klaustrofobia nuk është një gjendje paniku.

LEXO EDHE  Ermal Fejzullahu bie pre e hakerëve, i vjedhin Instagram-in dhe i keqpërdorin emrin