Inter refuzon Chelsea për shitjen e Lukakut

Klubi i Chelsea është i gatshëm të paguajë 130 milionë euro për kthimin e sulmuesit në Interit, Romelu Lukaku.

Sipas faqes Football Italy, Interi i ka refuzuar londinezët, pasi nuk janë të gatshëm të ndahen nga lojtari këtë sezon.

LEXO EDHE  Champions League/ Publikohet formacioni më i mirë i javës së parë, zhduken emrat e mëdhenj

Interin për sulmuesin Lukaku e ka kontaktuar edhe klubi i Manchester City.

Sezonin e kaluar, Lukaku ka luajtur 44 ndeshje për Interin dhe ka shënuar 30 gola.