VIDEO/ Uzuni shkëlqen sërish, protagonist në kualifikimin e Ferencvaroshit

Ferencvaroshi ka arritur që të fitojë ndaj Zalgiris edhe në transfertë me shifrat 1-3. Dy protagonistë kryesorë ishin Myrto Uzuni dhe Samy Mmaee. Panorama ishte identike te golat e parë.

Pasi kundërshtari po tentonte shënimin e golit vinte kundërsulmi me Myrto Uzunin që nxori dy herë Mmaee para portierit. Kështu ka ardhur edhe kualifikimi në turin e tretë në Champions League për Ferencvarosh.

LEXO EDHE  I skadon kontrata me Napolin, Insigne drejt Interit