Alarm fals për bombë, dyshimet nga një valixhe e braktisur

Policia e kryeqytetit njofton se në orët e pasdites në rrugën “Sulejman Delvina”, është vënë re një valixhe e braktisur.

Pas njoftimit të marrë forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e saj. Mendohet se ka qenë një alarm fals.

Menjëherë policia ka rrethuar zonën, ndërkohë që siç shikohet edhe nga pamjet e siguruara në vendngjarje, valixhja e kuqe e braktisur ndodhet në anë të shkallëve të dyqanit në zonën e njohur si ‘Vasil Shanto’ në kryeqytet.

LEXO EDHE  Në kërkim nga Italia, arrestohet (Emri)

Policia thotë se po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi

Me datë 26.07.2021, në rrugën “Sulejman Delvina”, sherbimet e Policisë kanë konstatuar në trotuar një valixhe të braktisur.

Menjeherë pas konstatimit është vendosur perimetri i sigurisë dhe është bërë njoftimi i forces xheniere për veprime të metejshme.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.