Aksident në Greqi/ Humb kontrollin e mjetit, plagosen 11 emigrantë të paligjshëm, arratiset shoferi

Një aksident automobilistik ndodhi ditën e stotme në Kavala ku 11 emigrantë të paligjshëm u plagosën.

Sipas “Thestival.gr” , trafikanti që ishte edhe shoferi, për t’i shpëtuar kontrollit të policisë, shtoi shpejtësinë e për pasojë humbi kontrollin e automjetit. Automjeti humbi kontrollin   dhe doli nga rruga duke plagosur të gjithë emigrantët.

LEXO EDHE  Rritja e çmimit të bukës/ Nënkryeministri i Ramës: Është i papërballueshëm për qytetarët

Menjëherë pas ngjarjes shoferi arriti të dilte nga automjeti dhe të zhdukej.

Autoritetet policore po kryejnë hetime për të gjetur dhe arrestuar trafikantin.