Vapë përvëluese, temperatura mbi 40 gradë/ Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Vendi pritet të ketë mot këtë javë të ndikuar nga vala e nxehtit Afrikan. Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës.

Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

LEXO EDHE  Iu sekuestrohen 3 kg kokainë/ Arrestohen pesë persona në Itali, mes tyre tre shqiptarë

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.