Koronavirusi në Greqi/ 8 viktima dhe 1553 të infektuar në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Greqi, kanë publikuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje. Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1553 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 8 qytetarë, duke e çuar këtë numër, që prej fillimit të pandemisë në 12.898 persona.

Po ashtu, në njoftim thuhet se 134 persona ndodhen të intubuar në njësitë e kujdesit intensiv. Më e prekur është rajoni i Atikës, ndjekur nga Pireu.

LEXO EDHE  Von der Leyen nga Tirana: E ardhmja e Shqipërisë është në BE

Harta e plotë e shpërndarjes:

60 nga Atika Lindore (94 dje).

78 nga sektori verior i Athinës (dje 131)

20 nga Atika Perëndimore (18 dje).

71 nga Sektori Perëndimor i Athinës (141 dje).

119 nga Sektori Qendror i Athinës (279 dje).

65 nga Sektori Jugor i Athinës (146 dje).

68 nga Pireu (151 dje).

10 nga Ishujt Saronic Gulf (dje 25).