Pas Greqisë, Francës, Anglisë edhe Italia përfshihet nga protesta masive kundër vaksinimit dhe kufizimeve

Shumë kryeqytete dhe qytete të Europës janë përfshirë ditët e fundit nga protesta kundër rregullave anti-Covid dhe vaksinimit të detyrueshëm.

Pas Greqisë, Francës, Britanisë ditën e sotme edhe Italia është përfshirë nga protesta masive.

Gjysma e Sheshit të Popullit në Romë u mbush këtë pasdite me mohues të Covid-19, anti-vaksinues dhe kundërshtarë të “kalimit të gjelbër” për të vaksinuar.

LEXO EDHE  Shkëlqimi dhe rënia e gangsterit Veliko Belivuk, lidhjet e nëntokës serbe me pushtetin e Vuçiç

Parullat kryesore të dëgjuara ishin kundër kryeministrit Mario Draghi, Ministrit të Shëndetësisë Roberto Speranza dhe “kalimit” që do të lejojë hyrjen në hapësirat e mbyllura private dhe publike.