Zyrtarit i vjedhin 100 mijë euro pa e kuptuar, dyshimet e para

Një zyrtar i shëndetësisë, në Volos të Greqisë, është përballur me një grabitje. Mësohet se atij i janë marrë 100 mijë euro, ndërsa as ai vetë nuk e kupton kur dhe si.

Nga hetimet e kryera nga ekspertët e shërbimit Kriminologjik, nuk është zbuluar asnjë shenjë e vjedhjes përmes derës apo dritares së banesës.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 12 viktima dhe 2845 të infektuar në 24 orët e fundit

Ndërkohë që policia dhe hetuesit dyshojnë se autorët të kenë siguruar çelësin e banesës.