Të humbur në Parkun e Llogarasë, çifti francez dërgon sinjalin “SOS”

Një çift francez ka nisur sinjalin sos nga parku i Llogarasë. Policia ka nisur aksionin e kërkimit, ndërsa nuk ka detaje lidhur me ngjarjen.

Nga raportimet mësohet se çifti i francezëve kishin zgjedhur të vizitonin Parkun e Llogarasë në kuadrin e njv turi turistik në Shqipëri.

Mësohet se çifti i turistëve është nisur në orët e para të mëngjesit për të eksploruar pyllin në Llogara, por më pas nuk ka asnjë gjurmë të tyre.

LEXO EDHE  Vendimi final, 118 milionë euro Becchettit për një "shaka" të Edi Ramës

Ndërkohë për gjetjen e shpëtimin e tyre janë nisur dy grupe punonjës policie si nga toka ashtu dhe nga deti me gomone. Në ndihmë të policisë janë dhe punonjës së Zonave të mbrojtura të cilët njohin këto shtigje.