Greqia goditet nga një tjetër tërmet, epiqendra pranë Shqipërisë

Një tërmet tjetër është regjistruar pak momente më parë në Greqi. Sipas të dhënave epiqendra ndodhet 25 kilometra në veriperëndim të Janinë.

Mediat greke raportojnë se tërmeti ishte 4.3 në shkallën Rihter me një thellësi fokale prej 10 km, me epiqendër 25 km në veriperëndim të Janinës.

LEXO EDHE  "Do hani bar", Berisha: Ja çfarë kërkova nga PD për t´ia thënë Yuri Kim

Ky është tërmeti i dytë ditën e sotme pasi para disa orësh një tërmet me magnitutë 4.6 pranë brigjeve të Egjeut frikësoi qytetarët.

Greqia është përfshirë ditët e fundit nga disa tërmete duke krijuar panik dhe pasiguri.