Detaje nga mbytja e 7 vjeçarit në Osum: Kishte shkruar për të kullotur bagëtitë…

Një 7-vjeçar është mbytur në lumin Osum në Berat teksa kishtu shkuar aty për t’u larë aty.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku burime bëjnë me dije se i mituri kishte shkuar me babanë e tij për të kullotur bagëtitë buzë lumit Osum dhe në një moment 7-vjeçari ka ikur nga vëzhgimi i të atit për tu freskuar në lumë.

LEXO EDHE  Haga i refuzon kërkesën, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Babai e ka kërkuar për orë të tëra dhe ka mundur ta gjejë fatkeqësisht të pajetë vogëlushin.

Policia dhe grupi hetimor po vijojn punën për zbulimin e rrethanave të plotë të ngjarjes.