Vidhnin dyqane në zonën e Atikas, arrestohen dy shqiptarë

Dy shqiptarë u arrestuan nga policia greke dhe një i tretë u shpall në kërkim, pasi akuzohen për të paktën 11 vjedhje në zonën e Atikës.

Nga raportimet mësohet se banda vidhte dyqanet ose katet përdhese. Nga hetimet rezulton se një prej pjesëtarëve të bandës bënte rolin e rojes dhe më pas transportuesit, ndërsa dy të tjerët hynin në dyqane apo katet e para dhe vidhnin sende me vlerë ose shuma monetare.

LEXO EDHE  U kap me armë në brez, arrestohet një person në Durrës! Emri

Hetimi policor zbuloi 11 raste vjedhjeje dhe një përpjekje për grabitje. Të arrestuarit, të cilët janë akuzuar në të kaluarën për vepra të ngjashme, do merren në pyetje nga prokurorët e Athinës.