Panik në Greqi, banorët zgjohen nga lëkundje tërmeti, ja sa ballë

Greqia mëngjesin e sotëm është zgjuar nga lëkundje tërmeti. Sipas Institutit Gjeodinamik, ky është një tërmet ishte 4.1 në rajonin e Tebës, me një thellësi fokale prej 5 km dhe epiqendra e tij ndodhet 2 km në juglindje të Tebës.

LEXO EDHE  Ambasadori gjerman komenton tensionin në veri: Flisni, mos fajësoni njëri- tjetrin

Muajt e fundit, Greqia ka pësuar shumë lëkundje tërmeti, duke sjellë frikë tek banorët.