E rëndë/ Tenton të vrasë gruan me çekiç, arrestohet 50 vjeçari shqiptar

Një 50 vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme nga Policia greke pasi tentoi të vriste bashkëshorten e tij me çekiç.

Mësohet se ngjarja e rëndë ndodhi në ishullin e Kretës. Gruaja e 50 vjeçarit ka shkuar në Polici dhe ka bërë denoncimin kundër burrit të saj.

LEXO EDHE  Rajoni “shkrihet” nga i nxehti, temperatura deri në 47 gradë celcius, “ferri” të hënën dhe të martën

Policia është vënë në lëvizje duke ushtruar kontroll në makinën e 50 vjeçarit, aty ku ka gjetur dhe armën e ftohtë me të cilën burri kërkoi të vriste gruan e tij.