Përplasja mes pronarëve të lokaleve në Vlorë dhe Ramës, në “lojë” hyn edhe Dritan Leli

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ka takuar përfaqësuesit e biznesit vlonjat, që gjatë ditës së sotme kanë protestuar duke mbajtur të mbyllur lokalet e tyre, pasi kundërshtojnë ndalimin e muzikës në orën 22:00 të mbrëmjes.

Pak më parë ishte kryeiministri Edi Rama, ai që nëpërmjet një postimi në Twitter hodhi poshtë kërkesën e bizneseve, ndërsa nga ana tjetër kryetari i Bashkisë Dritan Leli ka shkuar dhe ja dëgjuar shqetësimet e tyre.

LEXO EDHE  Nishani "shpërthen" ndaj Bashës: Ia ke vënë PD minat me kohë, sot po dëmton edhe...

Kërkesat që kanë bizneset në Vlorë i drejtohen qeverisjes qëndrore, e megjithatë Leli ka zgjedhur ti takojë ata në mënyrë për të gjetur një zgjidhje, që i shërben dhe jetës turistike e ekonomike të qytetit.

Duket se Kryebashkiaku, ndaj të cilit prej kohësh ka filluar një sulm nga Kryeministri dhe të tjerë zyrtarë të Rilindjes, mund të zgjedhë të jetë në krah të qytetarëve të tij.