Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 17 Korrik 2021

Kjo fundjavë do të karakterizohet nga hyrja e masave të paqendrueshme. Dita e shtunë do të ketë mot me kthjellime e vranësira në zhvillim.

Gjatë orëve të mesditës në zonat malore e pjesërisht në ato kodrinore do të ketë reshje shiu. Këto do të jenë në afate të shkurtra kohore dhe ne formën e shtrëngatave.

LEXO EDHE  Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, sa lek paguhet një dozë vaksinë/ Media gjermane publikon dokumentet

Në ekstreme të izoluara malore nuk do të mungojnë dhe rrufetë me bresher.