Torturoi qenin duke e tërhequr zvarrë me makinë, procedohet penalisht 50-vjeçari në Fier

Një 50-vjeçar në Fier është proceduar penalisht, pasi keqtrajtoi dhe tërhoqi zvarrë me makinë një qen, që për pasojë ka ngordhur. Mësohet se shtetasi Fredi Spahija, 50-vjeç, banues në Hoxharë e Vjetër, Fier akuzohet për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshëve”.

LEXO EDHE  A do arrestohen "peshqit e mëdhenj"? Kim: Nuk jam peshkatare, as prokurore...

Në saj të kësaj situate të rëndë, Drejtoria Vendore e Policisë Fier fton qytetarët të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm.