Tifozi parashikoi humbjen e Anglisë ndaj Italisë 8 vite më parë, ja fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Një ditë pas finales Angli-Itali, të gjithë bëjnë bilancet duke nisur nga skuadrat, trajnerët dhe tifozët. Këta të fundit, sigurisht disa të gëzuar e disa të hidhëruar por ka edhe nga ata që kanë bërë parashikime të çuditshme, madje njëri ka dhënë një parashikim të “çmendur” 8 vite më parë duke qëlluar në kokë.

Në rrjetin social, tëitter, përdoruesi i quajtur Cameroon kishte bërë një parashikim në vitin 2013 për finalen e Euro 2020 duke shkruar se Anglia do të humbiste me Italinë në finale me penallti.

LEXO EDHE  Europa Conference League/ Tre shqiptare në turin e tretë, ja kalendari. Të hënën i pret përsëri shorti

“Anglia humbi në finale të Euro 2020 ndaj Italisë në penallti dhe që atëherë nuk ka ndryshuar asgjë”, kishte shkruar Cameron i cili ka rikthyer atë postim duke u krenuar për parashikimin e saktë.

Duhet pranuar se është një parashikim i çuditshëm dhe menjëherë statusi i tij u shpërnda nga mijëra vetë dhe lajmi bëri xhiron e botës.