Një pushues rrezikon të mbytet në Shëngjin, shpëtohet nga …

Një pushues është shpëtuar sot në plazhin e Shëngjinit nga një roje bregdetare, i cili rrezikonte të mbytej.

Sipas burimeve, vrojtuesi i plazhit Robert Neçaj ka parë një burrë të kthyer përmbys duke pirë ujë dhe menjëherë ka ndërhyrë për t’i dhënë ndihmën e parë, nëpërmjet reaniminit kardio-pulmonar, duke e rikthyer atë në jetë.

LEXO EDHE  Situata e pandemisë në Covid, Dashi: 2 mln shqiptarë të imunizuar, ja ku duhet të tregohet kujdes

Ndërkohë për ndihmë më të specializuar, ka mbërritur edhe autoambulanca, duke e dërguar në Spitalin e Lezhës.