Kadilli: Për të mposhtur Ramën, kryesia duhet të ringrejë PD-në

Ish-kandidati për kryetar të PD-së Fatbardh Kadilli, i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, deklaroi se Kryesia duhet që të ringrejë Partinë Demokratike.

Kadilli theksoi se vetëm duke ringritur PD-në e shtuar  anëtarësinë, mund të mposhtet sundimtari Rama.

“Kryetari i partisë duhet që të zgjidhet një mandat. Nëse nuk bëhet kryeministër, duhet të ikë. Në PD duhet frymë. Duhet të forcohemi dhe të bashkohemi që të mundim sundimtarin Rama.

LEXO EDHE  "Ballkani i hapur", Berisha: Nismë që e çon Ballkanin drejt hapësirës euroaziatike

Raportet e analizës janë zhgënjyese, me thënë të drejtën. Kryesia ka përgjegjësi për ringritjen e PD-së e duhet t’i marrë realisht këto përgjegjësi mbi supe. Një kryetar partie duhet të krijojë frymë që mund të fitojë zgjedhjet dhe është e mundshme kjo gjë, patjetër”, deklaroi Kadilli.