EURO 2020/ Belgjikë-Itali, ndiqni supersfidën “LIVE”

Ka startuar në orën 21:00, supersfida Belgjikë-Itali, e vlefshme për fazën çerekfinale të Kampionatit Europian.

Italia do të provojë të kalojë provën e parë serioze në këtë Europian, duke tentuar të kalojë belgët të cilët janë të mbushur me yje.

‘’Axurrët’’ duhet të kenë kujdes njeriun e momentin tek Belgjika, sulmuesin Romelu Lukaku që e njeh mjaft mirë Italinë dhe pritet tu hapë problemeve në sulm. Roberto Mançini gëzon mungesën e Eden Hazard, dhe formën jo të mirë të De Bryjnes i cili deri në momentin e fundit ishte jashtë formacionet.

LEXO EDHE  Humbje e dhimbshme për Teutën, durrsakët dorëzohen në shtesë ndaj Shamrock

SHIKONI NDESHJEN LIVE