EURO 2020/ Mbyllet faza e grupeve, ja çiftet e 1/16-ve dhe shorti për çerekfinalet

Kanë përfunduar ndeshjet e grupeve dhe janë përcaktuar të gjitha çiftet e 1/16-ave.

Angli-Gjermani dhe Belgjikë-Portugali do të jënë padyshim dy supersfidat e kësaj faze, që pritet të dhurojnë emocione pafund.

Përballje tepër e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Spanjës dhe Kroacisë, ndërkohë që Italia, Holanda dhe Franca, vijnë si favorite absolute në letër, teksa do të kenë përballe Austrinë, Çekinë dhe Zvicrë.

FAZA E 1/16-ave

Të shtunën 26 Qershor, Londër

Itali – Austri                           21:00

Të shtunën 26 Qershor, Amsterdam

Uells – Danimarkë                  18:00

Të dielën 27 Qershor, Sevijë

Belgjikë – Portugali                21:00

LEXO EDHE  Daja kërkon perfeksion në stërvitje, ngre zërin me Markun dhe Muratajn. Ja gjendja në kampin e “Demave”

Të dielën 27 Qershor, Budapest

Holandë – Republika Çeke     18:00

Të hënën 28 Qershor, Bukuresht

Francë – Zvicër                    21:00

Të hënën 28 Qershor, Kopenhagën

Kroaci – Spanjë                   18:00

Të martën 29 Qershor, Glasgou

Suedi – Ukrainë                  21:00

Të martën 29 Qershor, Londër

Angli – Gjermani                18:00

Çerekfinalet

QF1: France/Zvicër vs Kroaci/Spanjë (18:00, E premte, 2 korrik St Petersburg)

QF2: Belgjikë/Portugal vs Itali/Austri (21:00, E premte  2 korrik, Munich)

QF3: Holandë/Çeki vs Uells/Danimarkë (18:00, E shtunë 3 korrik, Baku)

QF4: Suedi/Ukrainë vs Angli/Gjermani (21:00, E shtunë 3 korrik, Romë)