VIDEO/ Belgjika mund ta probleme Finlandën

Belgjika ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Finlandës. Golin e dytë për belgët e shënoi, Romelu Lukaku. Lukaku e gjeti golin pas asistimit të De Bruyne në minutën e 81’të të takimit.

Rezultati aktual 0-2.

Ja goli:

VIDEO

Belgët e kishin siguruar fazën e 1/16-ve dhe luajtën si favoritë në këtë ndeshje, ndërsa skandinavët shpresonin te një rezultat pozitiv, i cili do t’i jepte shpresa për një kalim të mundshëm në turin tjetër.

Trajneri Roberto Martinez kishte menduar të bënte disa ndryshime në këtë ndeshje duke lënë jashtë disa yje të skaudrës si Munier, Tielemans, Mertens dhe Karrasko, ndërsa De Bryne dhe Lukaku e nisën si titullarë sfidën.

LEXO EDHE  VIDEO/ “Manita” e Romës, Zaniolo dhuron spektakël. Real Madrid thyhet në Skoci

Nga ana tjetër, tekniku i Finlandës, Kanerva hodhi në fushë formacion më të mirë të mundshëm duke e bazuar lojën tek sulmuesi kryesor, Temo Puki.

Golin i avantazhit për belgët ishte një autogol i portierit të Finlandës, që mund ta shikoni në videon e mëposhtme.