FOTO/ Ja kush është një nga autorët e atentatit në Sarandë

Në orët e para të mngjesit të së dielës në qyteti bregdetar të Sarandës ndodhi një atentat ndaj biznesmenit Spiro Iljadhit.

Në këtë atentat mbetën të plagosur dy persona një pushues që ndodhej rastësisht dhe vetë biznesmeni.

Redjan Hadëri i cili shihet në foton më poshtë është një nga autorët e plagosjes .

LEXO EDHE  Denoncimi/ 200 mijë euro mes Koçit dhe Bushit! Ja pse po zihen socialistët në Fier

Në ngjarjen në fjalë janë identifikuar si pjesë e saj edhe vëllezërit Andrea dhe Vis Causholli.

Redjan Hadëri është një person i njohur për policinë e Tepelenës pasi në vitin 2017 është arrestuar për veprat penale “ Plagosje e lehtë me dashje” dhe “ Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municionit luftarak”