Covid-19 në Kosovë, 1 humbje jete dhe 8 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, informon se nga 2 112 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 174.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar 1 rast i vdekjes, ndërsa në total numri i vdekjeve nga fillimi i pandemisë është 2 252.

LEXO EDHE  Varianti "Delta", Stroni: Ka një zbutje dhe ndryshim të simptomave, ja ç´duhet të bëni

Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.227. Në 24 orët e fundit janë dhënë 965 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 133.868 doza të vaksinës. Deri më sot 17.811 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.