Anglezi habit policët, ngarkon divanin mbi makinë

Një shofer është ndaluar nga policia në Northampton, pasi ka ngarkuar një divan të madh, sipër automjetit të tij, të lidhur me një shirit plastik.

Oficerët e habitur kapën imazhet e divanit të zi prej lëkure në maj të makinës Nissan Qashai dhe e ndaluan të mërkurën.

Divani ishte mbërthyer me një shirit të trashë, në pjesën e përparme të makinës. Policia i dha shoferit njoftim për të ndaluar dhe iu tha se është raportuar për ngasje të rrezikshme të automjetit.

LEXO EDHE  Toka mbulohet nga një re e çuditshme, ja çfarë rrezikojmë sipas shkencëtarëve

Autoritetet shkruajtën në faqet e tyre zyrtarë në rrjetet sociale se ngarkesa ishte interesante dhe po ashtu e rrezikshme.