E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Ndryshe boldnew shost domain

Etiketim: ndryshe boldnew shost domain

Në këtë fshat askush nuk pi cigare

Megjithëse Greqia mbetet një prej shteteve me përqindjen më të lartë të duhanpirësve në Europë, në Kretë ekziston një fshat ky askush nuk tymos. Sipas...

Vullkani rrit sipërfaqen e ishullit në Spanjë, llava e vullkanit mbërriti...

Spanja vazhdon të mbetet në ankthin e vullkaneve. Sipërfaqja e ishullit La Palma në Spanjë po zgjerohet akoma më shumë teksa ditët kalojnë dhe...

Hap derën e makinës, gruaja ia fut vrapit e tmerruar nga...

Një ngjarje aspak e zakontë i ka ndodhur një gruaje. Madje ajo e përshkoi atë si frikën më të madhe që kish përjetuar në...

Paralajmërimi i shkencëtarëve: Një stuhi diellore do të shkatërrojë internetin për...

Shkencëtarët janë të shqetësuar në lidhje me një fenomen të madh të diellit , i cili mund të shkatërrojë për një kohë të gjatë...

Koronavirusi/ Alfred Cako paralajmëron se çfarë ndodh më 20 Tetor

Konspiracionisti Alfred Cako thotë se më 20 tetor ka shumë gjasa që BE të heqë pasaportën jeshile të vaksinimit. Ai shkruan se BE do heqë...

Mallkimi i tij tmerroi Europën/ Kush ishte Zhak dë Molej, mjeshtri...

Më 18 mars 1314, pas shumë torturave dhe poshtërime të tjera, Zhak Dë Molej dhe disa tempullarë të tjerë, u ekzekutuan me vdekje. Dë Molej...

Si të jetoni mbi 100 vjeç

Agnes Fenton, 110 vjeç Nuk kam fëmijë dhe asnjëherë nuk është më është dashur të përballem me problemet që ata të sjellin! Shampanja dhe birra...

Legjenda e ishullit Tuma/ Lidhja midis atyre që lindin dhe atyre...

Lindja, vdekja dhe cikli i jetës na kanë magjepsur gjithmonë të gjithëve. Ka shkencëtarë të cilët, bazuar në burime të besueshme, kanë nxjerrë ato...

‘Thuaj të hënksha k***’/ Dalin pamjet e rrëmbimit të ‘Mbretit’ të...

Ditën e sotme familjarët e Kozak Braçit denoncuan në polici rrëmbimin e tij. Braçi ëhstë gjetur nga policia, ndërkohë që janë identifikuar edhe autorët...

Universi ynë mund të ketë një dimension të pestë

Nga Marcus Chown Në vitin 1905, Albert Ajnshtajni tregoi përmes Teorisë së tij të Relativitetit se hapësira është e lidhur ngushtësisht me kohën nëpërmjet kufirit...

Ja kush janë dy emrat më popullorë për fëmijët në Shqipëri

Gjatë vitit 2020 kanë lindur rreth 28,1 mijë foshnje. Shifrat janë bërë publike nga Instat. Por çfarë emrash po u vënë fëmijëve shqiptarët? Ajla dhe...

Ky lajm duhet lexuar nga të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale

A keni menduar ndonjëherë se çfarë do të ndodhë me llogaritë tuaja në mediat sociale dhe praninë tuaj në botën dixhitale kur të vdisni? Mund...

Ivanka Trump dhe sheiku i PSG vizituan Shqipërinë gjatë verës

Në muajin korrik Shqipërinë e vizitoi Ivanka Trump. Lajmin e zbuloi Auron Tare që publikoi edhe disa foto në emisionin “Opinion”. Ai tha se vajza...
WhatsApp DENONCO