Kongresi i PS/ Nga Rama tek Ruçi, ja kush zënë vendet në Presidium! Emrat

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka shpallur të hapur Kongresin e jashtëzakonshëm të PS duke zbuluar dhe emrat e propozuar për në Presidium.

Balla ka nxjerrë emrat që përfaqësia e Kongresit ka propozuar, ndër të cilët është dhe vetë ai, Rama, Balluku, Ruçi, Gjonaj, Kushi, Ahmetaj, Gjiknuri apo Pëllumbi.

Pjesë nga fjalimi Ballës:

LEXO EDHE  Nisen për në Kosovë të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Kroaci, 15 mbeten në spital

Përfaqësia e Kongresit propozon që në Presidiumin e Kongresit të jenë:

EDI RAMA

TAULANT BALLA

GRAMOZ RUCI

ARBEN PELLUMBI

Arben Ahmetaj

Bledi Cuci

Ogerta Manastirliu

Belinda Balluku

Etilda Gjonaj

Evis Kushi

Milva Ekonomi

Bora Muzhaqi

Edona Bilali

Alma Hoxha

Almira Xhembulla

Damian Gjiknuri

Emirjana Sako

Gledian Llatja

Lavdrim Krashi