Moment prekës! Gruaja e Eriksen vrapon në lot drejt fushës, lojtarët mundohen ta qetësojnë

Ataku kardiak që pësoj Kristian Eriksen në fushën e lojës tronditi të gjithë botën e futbollit, ndër të tjerë dhe gruan e tij Sabrina Kvist e cila ishte e pranishme në stadium duke ndjekur Danimarkën.

Gruaja e Eriksen ka zbritur menjëherë në fushën e lojës, teksa portieri Shmajkël dhe mbrojtësi i Milanit, Simon Kjer kanë tentuar ta qetësojnë.

LEXO EDHE  Shpërndarja e premiove te Partizani, raportohen pakënaqësi mes lojtarëve

Në imazhet e postuara në rrjetet sociale shikohet se si gruaja e mesfushorit qan ndërsa shokët e skuadrës tentojnë ta qetësojnë.