Aksident në Rrugën e Kombit/ “Audi Q7” dhe “Pasati” bëhen copash, ka të plagosur

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në Rrugën e Kombit.

Dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën në Mirditë.

Nga përplasja e mjeteve raportohet për persona të plagosur. Makinat e përplasura janë një “Audi Q7” me targë të huaj SHI2 BMV  dhe makina tip “Volkswagen Pasat” me targa kosovare 679 KS 787.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit dhe gjendja e të plagosurve.