Parashikimi i motit për ditën e diel, 6 Qershor 2021

Me këtë fundjavë do të përjetojmë verë të vertetë.Kështu përgjithësisht do të ketë mot me diell dhe vranësira të larta shtresore të cilat do të përfshijnë kryesisht jugun e qendrën e vendit.

Në alpe shi i izoluar mesditën e së dielës.

LEXO EDHE  Edi Paloka: Sipas Ramës “fajin e ka Saliu”!

Era do të fryjë juglindje dhe veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 ballë. Temperaturat do të shënojnë rritje si në tabelën e mëposhtshme.