Vrasja në Lushnje, Gjykata cakton masën e sigurisë për Sofokli Shanin

Në Gjykatën e Shkallës së parë Lushnjë, është zhvilluar sot seanca për masën e sigurisë për Sofokli Shanin, autor i vrasjes se Rako Qorrit dhe plagosjes së djalit të tij Kejdi Qorri.

Gjykata ka vendosur arrest me burg për autorin e ngjarjes, Sofokli Shanin.

LEXO EDHE  Shpërthen bombula e gazit, plagosen dy persona

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fieri i Ri në Krutje, ku si pasojë e një konflikti të çastit në lokalin në pronësi të Roko Qorrit, Sofokli Shani vrau me armë zjarri 62 vjeçarin dhe plagosi djalin e tij, 31 vjeç Kejdi Qorri.