Video/ Aktorja e famshme turke akuza të rënda ndaj ish-bashkëshortit: Përdor djalin në një sekt çnjerëzor

Divorci i aktores së famshme turke Nagehan Kaşıkçı me aktorin Necati Şaşmaz po bën bujë kudo në media.

Aktorja ka publikuar së fundmi një video nga sekti “Kadiri Nexhati Shashmaz”, të cilin ai pretendon se e sheh veten si prijës dhe pretendoi se djali i tij 8-vjeçar gjithashtu shihet si trashëgimtari i këtij urdhri.

Gruaja shton: “Ata e shohin djalin tim 8-vjeçar si një udhëheqës dhe e puthin dorën.”
Në këtë sekt gjatë riteve të tij, aktori turk e sheh veten si prijës dhe sheh djalin e tij 8-vjeçar si dishepull të tij.

Necati Şaşmaz, tha se djali i tij 8-vjeçar u pranua si udhëheqësi i ardhshëm i sektit dhe se dishepujt e vjetër e quanin djalin e tij “vëllain e madh” dhe i puthin dorën.

Pas incidentit në sekt, djaloshi 8 vjeçar mori ndihmë nga punonjësi social, psikologu i Gjykatës së 2-të të “Familjes në Stamboll”. Fëmija e mitur është dërguar nga babai i tij një vend të mbyllur ku kishte njerëz shumë të mëdhenj, të cilët u mblodhën rreth tij për të bërë disa lëvizje, që ai nuk mund t’i kuptonte këto lëvizje. Këto veprime dhe ky kult u krye kundër vullnetit të djaloshit 8 vjeçar.

LEXO EDHE  E panikosur e duke qarë, zjarri në Bodrum i prish pushimet Kejvina Kthellës! Zbulon identitetin e partnerit misterioz

Në raportin e divorcit të çiftit më 7 gusht 2020, u rekomandua që fëmijët të jetonin me nënën e tyre.

Aktori turk së bashku me avokatët e tij deklaron se kulti nuk është i vërtetë dhe e gjithë çështja është një trillim, por për momentin ky incident mbetet nën hetim.

Nëna e 8 vjeçarit në prononcimin e saj të fundit është shprehur: “Djali im ishte “viktimë” e këtij kulti. Unë nuk dua që djemtë e mi të përfshihen në këtë kult, ku praktikat janë çnjerëzore “.