Emrat/ Një i vrarë dhe 1 i plagosur në Tiranë, zbardhen detajet

Kudret Saliaj ka humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë në Tiranë, ku ka mbetur i plagosur edhe ish-prokurori Adriatik Cama, ish-prokuror, i cili sot ushtron profesionin e avokatit.

Nga raportimet e para mësohet se autori i ngjarjes, Mexhip Picari, është arrestuar nga policia.

Viktima dhe ish-prokurori, sot avokat, ndodheshin në një nga lokalet në zonën pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Nga raportimet mësohet se krimi ka ndodhur për shkak të një konflikti familjar.

LEXO EDHE  ‘Kishte të dashur tjetër’/ Rrëfehet shqiptari që vrau bashkëjetuesen! Emrat

Autori hyri në lokal duke qëlluar 4 ose 5 herë ndaj viktimës, i identifikuar si Kudret Saliaj, i cili ishte duke konsumuar një kafe me avokatin, i cili po ashtu ka mbetur i plagosur.

Nga të dhënat e para mësohet se shkak i konfliktit është bërë divorci mes një çifti, ndërsa raportohet se mes autori dhe viktima ishin vjehrri me dhëndrin.

Sot në Gjykatën e Tiranës është zvilluar seanca e 5 e divorcit mes çiftit.

VIDEO/ Vrasje në Tiranë, plagoset edhe ish-prokurori. Detajet e para