Vrasja e 62-vjeçarit në Lushnje/ Zbulohen detajet, sherri nisi për rakinë

Detaje të reja janë zbardhur për krimin e tmerrshëm, në Lushnje ku mbeti i vdekur një 62-vjeçar ndërsa djali i tij po lufton për jetën.

Sipas të dhënave jozyrtare, shkak i ngjarjes është bërë një debat i çastit në lokal midis autorit dhe viktimës, debat i cili ka përfunduar në përplasje fizike.

Mësohet se sherri ka nisur për rakinë. Ka qenë Sofokli Shano që ka qëlluar me karrige kokës Rako Qorrin. Djemtë e Rakos janë përgjigjur, duke rrahur Sofokliun. Pas kësaj, ky i fundit ka shkuar në banesë, ka marrë armën dhe ka kryer vrasjen.

Mësohet se sherri ka nisur për rakinë. Ka qenë Sofokli Shano që ka qëlluar me karrige kokës Rako Qorrin. Djemtë e Rakos janë përgjigjur, duke rrahur Sofokliun. Pas kësaj, ky i fundit ka shkuar në banesë, ka marrë armën dhe ka kryer vrasjen.

Mësohet se autori i krimit pasi ka kryer krimin është larguar nga lokali dhe është vetëdorëzuar në polici, bashkë me armën e krimit. Policia dhe grupi hetimor po punojnë për të zbardhur ngjarjen./Ballkanweb