Daja dëshiron ta ketë sërish nën urdhrat e tij, njihuni me objektivin e ri të Partizanit

Partizani ka bërë sondazh për ish-kapitenin e Rabotniçkit, Goran Siljanovski. Lojtari prishi pak ditë më parë kontratën në Maqedoninë e Veriut, teksa është lojtar i lirë.

Mediet në vendin fqinj bëjnë me dije se ish-mbrojtësi i Flamurtarit të Vlorës ka disa kërkesa, mes tyre edhe Partizani.

Ilir Daja e ka pasur më parë nën urdhërat e tij në Vlorë tre sezone më parë, ndërsa lojtari ka oferta nga Kosova dhe Qipro.

Duket se 30 vjeçari ka dëshirë të shkojë në ishull te skuadra e Doksa, pjesë e së cilës janë edhe dy shokët e tij, Trajcevski dhe Sishkovski.