Parashikimi i motit/ Fundjava rikthen reshjet e shiut të Shqipëri

Për  ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillim të vranësirave në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.

Për  ditën e diel vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu lokale kryesisht përgjatë relieveve malore.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Alarmohet M.Veriut, dyfishohen të infektuarit në 24 orët e fundit

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1 deri 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/sek.