Parashikimi i motit për ditën e hënë, 10 Maj 2021

Moti ditën e hënë do të vijojë të jetë i kthjellët dhe me temperatura të larta.

Sipas sinoptikanëve gjatë ditës së hënë do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare kryesisht në orët e mesditës dhe pasdites në relievet kodrinore-malore.

Temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 29 gradë celcius në bregdet dhe ato minimale në 10 gradë celcius në vendet malore.

Parashikimi i motit për ditën e hënë: