Ilir Daja ka dy variante në plan, si ndryshon formacioni i Partizanit pas 2 mungesave

Partizani luan nesër në transfertë me Skënderbeun. Sfida e orës 19:00 vlen për javën e 32-të të Superligës, me dy skuadrat që kanë objektiva të ndryshme. Demat e Dajës kryesojnë Superligën pesë javë nga fundi, ndërsa korçarët luftojnë për të mbijetuar në elitë, duke u ndodhur në vendin e nëntë.

Trajneri i Partizanit, Ilr Daja do duhet të bëjë pa Malën dhe Bardhin në transfertë, me dy lojtarët që janë të pezulluar. Besnik i skemës 4-3-3, Daja duket se do hedhë nga minuta e parë Ferhan Hasanin, ndërsa një ndryshim skeme në 3-5-2 do bënte që fantazisti të mbetej jashtë.

Formacioni i mundshëm:

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Murataj, Broja, Hasani, Asani, Çinari, Junior