Superiorja/ Java e 32-të luhet në dy ditë, zbuloni programin e ndeshjeve

Kategoria Superiore do të zhvillojë në fundjavë javën e 32-të. Të premte dhe të shtunë do zhvillohen ndeshjet e radhës, me FSHF që ka vendosur që sfidat të ndahen edhe në tre orare. Të premten luan Kukësi me Vllazninë në “Elbasan Arena”, me sfidën që nis në 18:00.

Katër ndeshjet e mbetura do luhen të shtunë në dy orare. Duke nisur nga 16:00, në Fier vendasit e Apolonisë luajnë me Laçin, ndërsa Tirana luan me Kastriotin në Tiranë.

Po në datën 8 maj zhvillohen edhe dy sfidat e radhës por në orën 19:00. Partizani luan me Skënderbeun në Korçë, ndërsa Teuta pret Bylis në “Niko Dovana”.