Dhunuan personin që filmoi dëshminë e shitjes së votës, lihen në burg 4 kushërinjtë

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë burg me afat 60 ditor për kushërinjtë Paplekaj.

Katër kushërinjtë, Mirash Paplekaj, Gëzim Paplekaj, Donald Paplekaj dhe Jetmir Paplekaj u vunë në pranga pasi akuzohen se dhunuan 38-vjeçarin T.K..

Ky i fundit mendohet se filmoi dhe shpërndau në rrjetet sociale një video ku një banor i  Tropojës deklaronte se kishte shitur 4 vota për 50 mijë ekë të vjetra secila.

Lexo edhe:

Dhunohet personi që filmoi dëshminë e blerjes së votave nga PS, 4 të arrestuar (Emrat)