Debat i ashpër Marku-Mazniku: Do ju nxjerrë populli me revoltë nga zyra, vjedhja juaj nuk do zgjasë shumë

Drejtuesi politik i PD, Mark Marku në qarkun e Lezhës, dhe përfaqësuesi politik i PS, Arbër Mazniku kanë debatuar ashpër në emisionin ‘Opinion’.

Marku theksoi se PD nuk i njeh zgjedhjet e vjedhura, dhe shumë shpejt populli nuk do ta durojë më këtë pushtet dhe do t’i nxjerrë politikanët dhe qeveritarët nga zyrat.

Ndërsa mazniku theksoi zgjedhjet e 25 prillit ishin të rregullat dhe se qytetarët dhanë verdiktin e tyre.

Pjesë nga debati:

Marku: Këta është t’i nxjerrësh me dhunë me forcë nga zyrat, se po tallen me qytetarët. Ju jeni hajdutë

Mazniku: Populli e dha verdiktin.

Marku: Vidhni, vidhni, por do e shikoni se sa të gjatë do ta keni kohën e vjedhjes. Do ta shihni se sa të gjatë do ta keni vjedhjen.