Koronavirusi në Itali/ Mbi 13 mijë të infektuar dhe 344 viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 13,385 raste të reja nga 336,336 teste të kryera dhe 344 humbje jete nga koronavirusi

Në total vendi numëron 3,99 milionë të infektuar dhe 120,256 viktima të shkaktuara nga koronavirusi.

Shkalla e pozitivitetit është 4%, nga 3.4% një ditë më parë. Numri i të shëruarve për sot ishte 18,416, kurse në total janë 3,4 milionë të shëruar.

LEXO EDHE  Kjo është bima që mund të neutralizojë koronavirusin

Sipas raportimeve, janë 2,711 pacientët e shtruar në kujdes intensiv, 37 më pak krahasuar me dje ndërsa shtrimet ditore, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë në vend ishin 168 (dje 177).

Nga ana tjetër, 19,860 pacientë janë të shtruar në pavijone të zakonshme, më pak se 452 në krahasim me dje.