VIDEO/ Spektakël në Superiore, Tirana leksion Teutës në “Niko Dovana”

Teuta është dorëzuar para Tiranës në ndeshjen e luajtur në “Niko Dovana”  dhe ka zbritur në vendin e tretë në klasifikim.

Bardheblutë triumfuan me rezultatin e pastër 2-0 dhe i afrohen Laçit të vendit të katërt me tre pikë, duke shpresuar për një vend në kupat e Europës.

LEXO EDHE  Kombëtarja e femrave nuk ia del në Varshavë, vajzat kuqezi munden 2-0 nga Polonia

Durrsakët nuk bënë një ndeshje të mirë, përballë një Tirane kërkuese dhe më konkrete. Ky duel u vendos nga dy ish-lojtarë të Teutës. Idriz Batha shtangu portierin Frashëri me një goditje dënimi, kurse më pas Hoxhallari i vuri vulën me një tjetër goditje fantastike fluturimthi.