VIDEO/ Socialistët ‘harbohen’ në disco, Arben Ahmetaj: Kujdes mos na dalin pamjet

Kryeministri Edi Rama në çdo takim elektoral akuzon opozitën se me mitingjet e saj po përhap Covid-19, referuar këtu mitingjeve që organizohen në pothuajse çdo qytet ku ka shkuar për fushatë kreu demokrat Lulzim Basha.

Por duket se deklaratat e Ramës janë në kuadrin e propogandës, pasi vetë socialistët organizojnë festa, në ambiente të mbyllura, madje me qindra të rinj.

Video e mëposhtme tregon një nga festat e organizuara vku shihen të rinj dhe të reja që festojnë brenda një ambienti të mbyllur ku nuk mungon muzika e lartë.

Në kushtet kur me vendimet e Komitetit teknik të Ekspertëve nuk lejohen grumbullime me mbi 10 persona, apo në kushtet ku prej më shumë se 1 viti janë mbyllur klubet e natës, duket se për Rilindjen rregullat nuk ekzistojnë.

LEXO EDHE  Plagosja me armë në Allias, arrestohet pas një viti autori

Ajo që është më e rëndë, janë mesazhet e Ministrit Arben Ahmetaj, i cili iu jep porosi të pranishmëve që të bëjnë kujdes dhe të mos lejojnë qarkullimin e videove dhe fotove të sotme.

“Ju lutem kujdesuni që asnjë video apo foto e sotme të mos qarkullojë, se na rrëzon komplet diskursin që kemi për takimet e opozitës,” thuhet në mesazhin që ka siguruar Faxweb.al.