Përplasi për vdekje me makinë 10-vjeçaren, arrestohet 32-vjeçari. Policia: Ishte i dehur

Nel Shyti, 32-vjeçari që nën drejtimin e një automjeti përplasi për vdekje një vajzë 10 vjeçe ditën e djeshme, është arrestuar. Policia njoftoi këtë të Hënë se ai ishte i dehur në timon.

“Nga Shërbimet e Policisë Rrugore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit N.SH., 32 vjeç, pasi me datë 18.04.2021, në hyrje  të qytetit të Ri – Bulqizë,  duke drejtuar automjetin ‘Benz’, në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin dhe ka aksidentuar me pasojë vdekjen një shtetase të mitur, si dhe ndodhet në spital për ndihmë mjekësore shtetasja Sh.Sh., 57 vjeçe”, njoftoi policia.