Ikën dielli, rikthehet shiu/ Ja çfarë ndodh me motin në fundjavë

Për ditën e shtunë pritet një përkeqësim i kushteve atmosferike.

Moti parashikohet kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë dhe intervalet e shkurtra me diell në zonat e ulëta dhe në bregdet, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Përgjatë gjithë ditës do të ketë prezencë të reshjeve të shiut por intensiteti më i lartë i tyre pritet të jetë në orët e pasdites dhe mbrëmjes.

LEXO EDHE  Vasili "shpërthen" ndaj Ramës> Etalon i pacipësisë, i degraduar politikisht dhe moralisht

Në zonat malore veriore dhe verilindore do të ketë edhe reshje në formën e dëborës. Në fushën termike temperaturat do të pësojnë rritje në vlerat minimale e rënie në vlerat e mesditës.

Për ditën e diel vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.