Koronavirusi në Greqi/ 93 viktima dhe mbi 4 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi konfirmoi sot 4033 raste të reja të koronavirusit në vend, një shifër e lartë për 24 orët e fundit.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 802. Që nga fillimi i pandemisë, 1901 pacientë janë larguar nga ICU.

LEXO EDHE  Për dy muaj 48 vjedhje, vihen në pranga 4 shqiptarët e rrezikshëm

Gjithashtu sot EODY konfirmoi edhe 93 vdekje të ndodhura në vend në 24 orët e fundit.